23-11-2016 19:34:59
Terapia integracji sensorycznej to w odróżnieniu od wielu metod terapeutycznych bardzo interesująca i bez reszty pochłaniająca dziecko aktywność. Nie bez powodu często nazywana jest „naukową-zabawą” – bowiem podczas zajęć mających na pozór charakter jedynie wesołej zabawy, dostarczamy dziecku tych bodźców, na które jego system nerwowy, w zależności od indywidualnych potrzeb ma największe zapotrzebowanie. Zadania są tak skonstruowane, że znajdują się w najbliższej sferze rozwoju dziecka, to znaczy nie są one ani zbyt łatwe ani zbyt trudne. Terapia Integracji Sensorycznej ma bowiem dostarczać dziecku nie tylko poprawiających działanie jego systemu nerwowego wrażeń, ale również ma być elementem budującym poczucie sprawstwa oraz poczucie własnej wartości dziecka (udało mi się! Potrafię to zrobić!). Na dzisiejszych zajęciach usprawnialiśmy układ dotykowy poprzez zabawy z kasza, ryżem, makaronem, kasztanami, szyszkami...Dzieciom bardzo podoba się taka forma zajęć :) Świetnie się podczas nich bawią.