22-11-2016 18:17:47
Dogoterapia w swym działaniu wykorzystuje zbawienny wpływ psa na człowieka. Pies jest istotą, która nie odrzuca, nie ocenia, przyjmuje każdego takim, jaki jest, z całym bagażem wad i zalet. Dla psa nie liczy się nasz wygląd czy pozycja społeczna. Jego przesłanie jest proste:" Lubię Cię, baw się ze mną!". Dzieci bawiąc się z psem czują się ważne, akceptowane, potrzebne i lubiane. Stają się bardziej śmiałe, otwarte, przełamują lęk przed psami i przestają bać się ludzi. Łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami. Podczas wizyty Ramzesa dzieci miały świetna okazje do zabawy z psem, mogły go nakarmić, uczesać, pogłaskać. Wszystkie dzieci chętnie przytulały się do niego. Z niecierpliwością czekamy na kolejna wizytę!