26-10-2016 18:52:45
Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W dzisiejszych czasach, zdominowanych przez telewizje i komputer, chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego, wspólnie z rodzicami, rozpoczęliśmy akcję: "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywania nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywania, za pośrednictwem literatury, wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni rodzice przychodzą do przedszkola i czytają dzieciom. Dzieci uwielbiają słuchać czytanych bajek i z niecierpliwością oczekują na kolejne Mamy chętne do przeczytania im książeczki.